Oferty Weekend z kulturą i sztuką

Weekend z kulturą i sztuką – oferty w hotelach w Rimini z wycieczkami kulturoznawczymi i weekendowe pakiety w Rimini z okazji imprez i spektakli.

Brak ofert w tym kanale tematycznym!

Weekend z kulturą i sztuką


Możliwe, że nie ma innego miasta, które tak jak Rimini potrafi idealnie połączyć zabawę z kulturą. Rimini gwarantuje swoim gościom weekendy pod znakiem najlepszej zabawy, ale również możliwość spędzenia weekendu z kulturą i sztuką, podczas którego można skorzystać z niesamowitych ofert hoteli i cieszyć się bogactwem, jakie oferuje to miasto.

Oprócz licznych spektakli teatralnych i koncertów organizowanych w ciągu całego roku, Rimini jest znane także ze swego nadzwyczajnie bogatego dziedzictwa historycznego i artystycznego.

Jedna z największych atrakcji archeologicznych znajduje się w samym centrum starego miasta. Chodzi o odkopane fragmenty Domu Chirurga (Domus del Chirurgo), które można podziwiać na placu Ferrari. Są to dwa budynki, jeden pochodzący z okresu rzymskiego, drugi z okresu późnego antyku, charakteryzujące się kolorowymi mozaikami, freskami, kamiennymi rzeźbami i dekoracjami architektonicznymi.

Podczas prac archeologicznych znaleziono 150 narzędzi chirurgicznych, stanowiących teraz eksponaty Muzeum Miasta Rimini, mającego siedzibę przy tym samym placu. To samo muzeum organizuje stale interesujące wystawy związane z różnymi dziedzinami sztuki.

W fascynujących apartamentach Zamku Sismondo odbywają się natomiast prestiżowe wystawy, znane na całym świecie, otwarte również w weekendy. W Rimini można zawsze udać się na inspirujące wycieczki z przewodnikiem i poznać główne zabytki miasta lub malownicze miasteczka w głębi regionu.

Podczas wycieczek można się łatwo zachwycić niesamowitymi zamkami górującymi nad małymi średniowiecznymi miasteczkami i zgubić się pośród wąskich, wijących się uliczek. Jeszcze przyjemniejszym pomysłem jest poświęcenie całego weekendu na kulturę dobrego jedzenia, która w tym regionie jest podstawą, ufając doświadczeniu tutejszych właścicieli restauracji lub wiedzy prestiżowych recenzentów kulinarnych biorących udział w gastronomicznym jarmarku Squisito, odbywającym się w San Patrignano między kwietniem, a majem.
Nasze oferty
20 Aktywne oferty!

Lista mailingowa

Zapisz się na naszą listę mailingową, aby znać zawsze najnowsze oferty wakacji na Wybrzeżu Adriatyckim.
Możesz otrzymywać wszystkie aktualne oferty na dany okres roku!

Kanał Rss

Skorzystaj z naszych kanałów rss, aby być zawsze na bieżąco otrzymując nasze oferty bezpośrednio na Twój czytnik kanałów rss.